رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اشتغال به تحصیل نیمی از دانش آموزان استان در شهرستان قزوین


1 مهر, 1394 - 17:10 -- روابط عمومی 3
فرماندار قزوین خبر داد :

اشتغال به تحصیل نیمی از دانش آموزان استان در شهرستان قزوین

فرماندار شهرستان قزوین گفت : نزدیک به نیمی از دانش آموزان استان در مدارس شهرستان قزوین تحصیل می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سید علی موسوی صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که به طور نمادین در دبیرستان دخترانه عفاف قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود : هم اکنون نزدیک به یکصد هزار دانش آموز در مدارس شهرستان قزوین تحصیل می کنند که حدود نیمی از دانش آموزان استان را شامل می شود.
       " فرماندار قزوین " در ادامه برنامه ریزی در جهت توسعه فرهنگی و تکمیل زیر ساخت های آموزش و پرورش و آموزش عالی را سرمایه گذاری بلند مدت برای توسعه پایدار دانست و اظهار داشت : امروز جوانان کشورمان با تکیه بر استعدادهای ذاتی و ایمان به خدا در عرصه های بین المللی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده اند که پیشرفت در زمینه فناوری هسته ای، سلولهای بنیادین و هوا فضا و برتری در المپیاد های مختلف از جمله این موفقیت هاست .
موسوی اظهار داشت : به برکت انقلاب اسلامی با توسعه فضاهای علمی و دانشگاهی زمینه مناسب کسب علم و دانش در تمامی مدارج تحصیلی فراهم شده است و ما باید قدردان این نعمت ها باشیم چون روزی در کشور ما ورود به دانشگاه برای بسیاری از جوانان دست یافتنی نبود .
وی همچنین در ادامه با تاکید بر لزوم تکریم معلمان و ارتقاء سطح فعالیت های پرورشی در جامعه و مدارس تصریح کرد : امروز باید دانش آموزان و معلمان و مسولان در دست دست هم دهند تا زمینه آبادانی روز افزون کشور فراهم شود.
فرماندار قزوین در بخش دیگری از سخنانش با تبریک عید سعید قربان و گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس در برابر حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی که با حمایت های بی دریغ استکبار جهانی مرز و بوم ایران اسلامی را نشانه گرفته بود مردانه ایستادگی کرده و از خود حماسه جاودان به یادگار گذاشتند.
موسوی گفت : یادآوری دلاور مردی و از خودگذشتگی رزمندگان ، شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بهترین روش برای الگوسازی و تربیت نسل آینده کشور است .
فرماندار قزوین تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای در دفاع از حقوق حقه کشورمان در برابر قدرت های جهانی را یکی دیگر از عرصه های ایستادگی ملت ایران در برابر زیاده خواهی استکبار دانست و گفت : پذیرش حقوق هسته ای کشورمان از سوی قدرت های جهانی در توافق هسته ای اخیر نشان دهنده ایستادگی ملت ایران در راه حفاظت از آرمانهای استقلال طلبی و آزادیخواهی است.
رضایی زاده مدیرآموزش و پرورش ناحیه دو قزوین هم در این مراسم گزارشی از برنامه های پیش بینی شده به منظور بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید ارائه کرد.
اجرای سرود ، مسابقه و بازدید از نمایشگاه از دیگر بخش های این مراسم بود.