رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

گلزار شهدای قزوین ساماندهی می شود


7 مهر, 1394 - 12:39 -- عابدی
فرماندارخبر داد؛

گلزار شهدای قزوین ساماندهی می شود

فرماندار شهرستان قزوین از پیش بینی اعتبار برای ساماندهی گلزار شهدای این شهر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین ،" سید علی موسوی" در حاشیه مراسم گشایش نمایشگاه عکس " قاب سرخ" که با حضور استاندار قزوین و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در فرهنگسرای حضرت زهرا(س)برگزار شد، با بیان این خبر افزود : در کمیته برنامه ریزی امسال بیش یک میلیارد و 200 میلیون ریال به منظور ساماندهی مزار شهدای شهر قزوین اختصاص یافته است.
فرماندار قزوین اختصاص اعتبار از محل منابع شهرداری قزوین را از دیگر اعتبارات پیش بینی شده برای ساماندهی مزار شهدا در سالجاری اعلام و ابراز امیدواری کرد : در مجموع با تخصیص دومیلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار زمینه اجرای عملیات زیباسازی مزار شهدا و تعویض سنگ قبور فراهم شود.
موسوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از تلاش عوامل اجرایی برگزاری نمایشگاه " قاب سرخ " در  قزوین قدردانی و اضافه کرد : هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای معرفی هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت است.
فرماندار قزوین در ادامه با تاکید بر لزوم بهره گیری از توان هنرمندان در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد : خلق آثار هنری با مضامین شهادت زمینه تاثیرگذاری بیشتر ارزش ها و آرمانهای دوران دفاع مقدس و ماندگاری آثار هنری را فراهم خواهد کرد.
وی گفت : تلفیق هنر با ارزش های ایثار و شهادت موجب افزایش بار معنوی آثار هنری و نفوذ بیشتر آنان در بین مردم می شود.
موسوی معرفی ارزرش های دوران دفاع مقدس و پاسداشت فرهنگ شهادت را وظیفه ای همگانی دانست وافزود: امروز همه ما وظیفه داریم در جهت حفظ و ترویج یاد وخاطره شهدا و انتقال مفاهیم ارزشمند دوران دفاع مقدس به عنوان سند افتخار ملت ایران به نسل جوان بکوشیم.
 وی اظهار داشت : امروز مزار شهدا زیارتگاه و مکان تجدید بیعت با آرمانهای شهیدان است و مردم با حضور در این فضای معنوی و مقدس ضمن پاسداشت از خود گذشتگی در راه دفاع از دین و میهن ، با خدای خود راز و نیاز می کنند.
فرماندار قزوین همچنین در سخنانی با تسلیت جان باختن زائران بیت الله الحرام به ویژه حجاج کشورمان تصریح کرد : این فاجعه بر اثر بی تدبیری عوامل برگزاری مراسم حج امسال رخ داده است و مسلما شناسایی عوامل وقوع این فاجعه  و مجازات آنان خواسته خانواده قربانیان و ملت های مسلمان است . 
یادآور می شود : در نمایشگاه قاب سرخ آثار هنرمندان سراسر کشور با محوریت تصاویر گلزار شهدا در فرهنگساری حضرت زهرا سلام الله علیها در قزوین در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
این نمایشگاه همه روزه صبح ها  از ساعت 9   الی  12 و عصرها از ساعت   16 الی  19 تا چهاردهم مهر ماه برای بازدید عموم دایر است.ش/