رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کسانی که قطعنامه ها را کاغذ پاره می خواندند، طلبکار شده اند


29 مهر, 1394 - 13:01 -- روابط عمومی 3
فرماندار قزوین ؛

کسانی که قطعنامه ها را کاغذ پاره می خواندند، طلبکار شده اند

فرماندار شهرستان قزوین با اشاره به توافق هسته ای و آغاز اجرای برجام گفت : افرادی که قطعنامه ها را کاغذ پاره می خواندند طلبکار شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 سید علی موسوی در همایش اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش رودبار الموت غربی که در شهر رازمیان برگزار شد با بیان این مطلب ضمن قدردانی از مدیریت مجلس شورای اسلامی و همراهی نمایندگان و اعضای شورای نگهبان در تصویب برجام اظهار داشت : با دستیابی به این توافق ضمن کاهش بسیاری از هزینه های کشور امیدواریم با رفع تحریم ها زمینه خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم فراهم شود.
فرماندار قزوین در ادامه با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته استکبار جهانی به بهانه موضوع هسته ای دایم در فکر تهدید ، توطئه و تحمیل تحریم ها به ایران اسلامی بوده است اظهار داشت : موفقیت های دولت تدبیر و امید در موضوع هسته ای در سایه حمایت های مقام معظم رهبری و با تلاش تیم مذاکره کننده و مدیریت مجلس شورای اسلامی و در جهت حفظ مصالح کشور بوده است .
  موسوی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به بهانه فعالیت های هسته ای تحریم های ظالمانه بسیاری را به ملت ایران تحمیل کرده بود اظهار داشت : اگر چه با تدبیر دولت اعتدال گام های اولیه برای رفع تحریم ها برداشته شده است اما عده ای که در داخل کشور تا پیش از این قطعنامه های بین المللی را کاغذ پاره می دانستند امروز با بهانه گیری از دولت طلبکار شده و می گویند ؛ اول تحریم ها برداشته شود.
فرماندار قزوین تصریح کرد : متاسفانه این افراد مدام از تریبون های مختلف از جمله صدا وسیما دولت را متهم و تخریب می کنند.
موسوی ادامه داد : این افراد همان کسانی هستند که می گفتند یارانه پول امام زمان ( عج) است و اقشار مختلف مردم را برای دریافت آن ثبت نام کردند اما اینک بهانه می گیرند که چرا دولت یارانه اقشار پردرآمد را حذف نمی کند.
فرماندار قزوین در ادامه ابراز امیدواری کرد : با موفیقت های اخیر کشورمان در زمینه موضوع هسته ای و اجرای بسته اقتصادی دولت ، زمینه جذب سرمایه گذاری و رونق اقتصادی و افزایش تولید و اشتغال در کشور در آینده نزدیک فراهم شود.
موسوی در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به عنوان دو رویداد مهم در سالجاری در کشور یاد و اضافه کرد : ایجاد زمینه مشارکت گسترده مردم در انتخابات مهم ترین وظیفه مجریان و ناظران انتخابات است.
وی با بیان این که حضور حداکثری مردم در انتخابات مایه اقتدار  و افتخار کشور است افزود : مردم آزادند در یک انتخابات سالم و با نشاط به هر یک از داوطلبانی که مراحل قانونی را طی کرده اند رای دهند و مجریان انتخابات تنها امانت دار رای مردم هستند.
فرماندار قزوین با اشاره به اینکه برکت در انتخاب مردم است تصریح کرد : در نظام جمهوری اسلامی رای مردم حق الناس محسوب می شود و کارگزاران نظام با برگزاری انتخاباتی سالم و شفاف همواره در جهت تحقق اراده مردم در مسیر توسعه و آبادانی و آینده کشور گام برداشته اند.
 موسوی در ادامه با ارائه گزارشی از برنامه های پیش بینی شده به منظور عمران وآبادانی شهرستان قزوین گفت: بر اساس برنامه های پیش بینی شده در کمیته برنامه ریزی در سالجاری بیش از   193 پروژه در شهرستان قزوین اجرا می شود که از این تعداد 43 پروژه آن مختص بخش رودبار الموت غربی است.
وی همچنین با اشاره به طرح های پیش بینی شده به منظور توسعه و آبادانی منطقه الموت از محل اعتبارات ملی خاطر نشان کرد : هم اکنون طرح گازرسانی به منطقه الموت و احداث جاده قزوین – الموت - تنکابن و قزوین – الموت - کلاچای به عنوان سه طرح بزرگ ملی در این منطقه در دست اجراست.
فرماندار قزوین با اشاره به حمایت دولت از راه اندازی تعاونی های تولیدی در روستاها گفت : در این تعاونی ها که با عضویت 100 نفر رسمیت می یابد به اعضا سه برابر مبلغ آورده ، تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد پرداخت می شود.
وی افزود : این تسهیلات با دوره تنفسی دو سال دوران مشارکت برای افزایش تولید و بهره وری و راه اندازی صنایع تبدیلی در مناطق کشاورزی مناسب است.
فرماندار قزوین همچنین در جلسه بررسی مسایل و مشکلات شهر رازمیان که با حضور اعضای این شهر برگزار شد گفت : لازمه تحقق توسعه پایدار و توسعه و آبادانی شهرها اتفاق نظر و همدلی بین اعضای شورا با یکدیگر و با شهردار است.
 موسوی در پاسخ به طرح مطالبات مردم از سوی اعضای شورای شهر رازمیان گفت : خواسته های مردم به حق است و دولت درصدد می باشد در مناطق صعب العبور و دور از مرکز استان به مردم خدمات بیشتری ارائه دهد.
 فرماندار قزوین در ادامه نسبت به پیگیری و رسیدگی به مسایل و مشکلات بخش بهداشت و درمان الموت غربی قول مساعد داد و افزود : دولت در بخش سلامت مردم طی دو سال اخیر گام های موثری برداشته و پیشرفت های حاصل شده کاملا مشهود است.
بخشدار رودبار الموت غربی هم در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته گفت :  از ابتدای امسال تاکنون اعتباری افزون بر 115 میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی در این بخش هزینه شده است.
مرادی، ساماندهی منابع آبی ، ارتقاء سطح ایمنی جاده ها ، استقرار ادارات دولتی در منطقه و ساماندهی حاشیه رودخانه شاهرود را از جمله مهم ترین اولویت های پیش بینی شده به منظور توسعه بخش الموت غربی اعلام کرد.
به گفته ی بخشدار الموت غربی این منطقه هم اکنون در تولید محصول ذغال اخته رتبه اول کشور و فندق رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
بخش رودبار الموت غربی با یکهزارو  119 کیلومتر مربع مساحت 101 روستا دارد که از این تعداد  61 مورد آن دارای اعضای شورا و 52 روستای آن دارای دهیاری است.