رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

22 دستگاه اجرایی فاقد اداره در شهرستان قزوین هستند


26 آبان, 1394 - 12:55 -- روابط عمومی 3
فرماندار قزوین خبر داد :

22 دستگاه اجرایی فاقد اداره در شهرستان قزوین هستند

فرماندار قزوین خبر داد :در حال حاضر 22 دستگاه اجرایی استان فاقد اداره در سطح شهرستان قزوین هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 سید علی موسوی در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که با حضور روزبه استاندار درسالن جلسات فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ستاد انتخابات در شهرستان قزوین تشکیل شده است و انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی در روند برگزاری انتخابات با فرمانداری همکاری لازم را داشته باشند تا در صورت لزوم فرمانداری بتواند در برگزاری انتخابات از امکانات آن‌ها استفاده کند.
وی افزود: امیدواریم انتخاباتی با نشاط، پرشور و سالم برگزار کنیم و فضای سالم و عادلانه برای تمام کاندیداهای انتخاباتی فراهم باشد.
فرماندار قزوین در خصوص عملکرد کارگروه اشتغال شهرستان قزوین اضافه کرد: در شهرستان قزوین از دو هزار و 595  نفر اشتغال تعهد شده، تاکنون یک هزار و 338 نفر محقق شده که حدود 51 درصد از کل تعهد شهرستان قزوین در ایجاد اشتغال را شامل می‌شود.
موسوی ادامه داد: از ابتدای سال جاری با 6 میلیارد ریال اعتبار زمینه ایجاد 30 طرح در حوزه مشاغل خانگی در سطح شهرستان قزوین فراهم شد.
وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی و صندوق شهرستان قزوین نیز با 33 میلیارد ریال اعتبار، 85 طرح اشتغال‌زایی در شهرستان فراهم کرده است، عنوان کرد: میزان جذب افراد جویای کار در این مدت یک هزار و 348 نفر بوده که 725 نفر در حوزه تولید، 618 نفر در حوزه خدمات و باقی آن‌ها در بخش کشاورزی جذب بازار کار شدند.
فرماندار قزوین با اشاره به اینکه 15 هزار نفر از شهرستان قزوین برای حضور در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق می‌شوند، تصریح کرد: همچنین این شهرستان در مسیر تردد تعداد زیادی از زائران از شهرستان‌های دیگر است؛ بنابراین از نیروهای امدادی، انتظامی، هلال‌احمر و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط درخواست می‌کنیم همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
موسوی گفت: فضاسازی شهری نیز در این ایام از سوی شهرداری‌ها باید انجام شود و نیروهای انتظامی نیز برای ایجاد امنیت افرادی که می‌خواهند در مسیر عبور از شهرستان قزوین در پارک‌ها اقامت کنند، آمادگی لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه پس از ارتقا قزوین به استان تمام امکانات اداری شهرستان در اختیار استان قرار گرفته است، بیان کرد: برخی از ادارات کل برای برگرداندن امکانات ادارات شهرستانی اقدام نکردند در حالی که این حق مردم است از ادارات شهرستانی بهره‌مند باشند.
فرماندار قزوین با بیان اینکه درخواست داریم ادارات مستقل شهرستانی برای خدمات‌رسانی بهینه به مردم و شهروندان فعال شود، افزود: در حال حاضر 22 اداره کل در استان داریم که ادارات شهرستانی در شهرستان قزوین ندارد.
موسوی اضافه کرد: اعتبارات عمرانی شهرستان قزوین نیز عادلانه تقسیم نشده زیرا این شهرستان پنج منطقه محروم داشته و 50 درصد جمعیت استان را در خود جای داده است؛ بنابراین در تخصیص اعتبارات عمرانی به شهرستان قزوین باید بازنگری لازم صورت گیرد.
وی عنوان کرد:  در برخی از بخش‌های شهرستان قزوین با مشکل تأمین آب شرب روبرو هستیم که نیاز است با تخصیص اعتبارات مورد نیاز نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.
فرماندار قزوین تصریح کرد: برخی از مناطق شهرستان قزوین مانند ناصرآباد حتی در فصول پاییز و زمستان سال نیز با مشکلات آب شرب روبرو هستند و آب مصرفی برای مردم معلم‌کلایه نیز به دلیل عدم برخورداری از مخازن ذخیره آب با بارندگی گل‌آلوده شده و برای مردم قابل استفاده نیست.
موسوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه رسیدگی به وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان قزوین گفت: گشت‌های مختلف و جلسات متعددی برای رسیدگی به وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان انجام شده است و آمادگی لازم برای اجرای احکام قضایی در ارتباط با تخریب این نوع ساخت و سازها را داریم.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط در صورت نیاز به همکاری فرمانداری قزوین در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان می‌توانند روی همکاری این فرمانداری حساب کنند تا از زمین‌خواری جلوگیری کنیم.
فرماندار قزوین اظهار کرد: در بخش الموت و برخی از روستاها به ویژه روستاهای بالای رجائی‌دشت با مشکل نوسانات برق روبرو هستیم که نیاز به رسیدگی از سوی دستگاه‌های اجرایی مرتبط دارد.
موسوی یادآور شد: در برخی از موارد نوسانات برق در این مناطق به اندازه‌ای زیاد بوده که وسایل برقی ساکنان این مناطق سوخته است