رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

اعلام آمادگی فرمانداران برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی


25 اسفند, 1394 - 13:24 -- روابط عمومی 1

اعلام آمادگی فرمانداران برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی

فرمانداران استان دوشنبه شب در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان قزوین که درمحل استانداری قزوین برگزار شد برای استقبال از مهمانان و گردشگران نوروزی در شهرستان های استان، اعلام آمادگی کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فرماندار قزوین در این جلسه گفت: با ۴۹ مصوبه ابلاغ شده به دستگاههای اجرایی برای ایام عید و چهارشنبه آخر سال نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته تا ایام بانشاطی برای مسافران رقم بخورد.
سید علی موسوی افزود: بهسازی معابر، تامین روشنایی بوستانها، رفع نقاط حادثه خیز، هماهنگی با شهرداری و ادارات خدمات رسان، تامین سوخت و آماده شدن جایگاهها و نظافت سرویس های بهداشتی از کارهای انجام شده است.
علی رحمانی فرماندار آبیک هم گفت: نصب دوربین در شهر؛ پاکسازی محلات و مبادی ورودی و خروجی شهر، رنگ آمیزی معابر شهری و تامین سوخت در جایگاهها از کارهای انجام شده است.
فرماندار البرز هم بیان کرد: نصب و نظافت تابلوهای شهری، رنگ آمیزی جداول، برپایی سفره هفت سین در در برخی مناطق شهری، توزیع اطلاعات گردشگری، تجهیز پایگاههای هلال احمر، اورژانس و پزشکی، آماده کردن مدارس برای اقامت میهمانان، از کارهای انجام شده است.
عسگری از مدیر راه و شهرسازی خواست نسبت به خط کشی مسیر جاده بویین زهرا و نصب علائم راهنمایی و رانندگی اقدام لازم را انجام دهد.
قاسمی فرماندار بویین زهرا هم اظهارداشت:با فعال شدن کمیته های ۱۰ گانه نسبت به برپایی غرفه صنایع دستی در این شهرستان اقدام کرده ایم و هماهنگی لازم برای متوقف شدن حفاری ها در ایام نوروز صورت گرفته است.
فرماندار آوج هم گفت: شهرستان آوج با داشتن ۱۳۰ بنای تاریخی و هنری به عنوان قطب گردشگری شناخته شده که با آماده شدن اماکن بهداشتی و فعال شدن کشیک ها مقدمات پذیرایی از مسافران فراهم شده است.
علی اکبر سلیمانی افزود: برگزاری تور یک روزه آوج گردی، بهسازی و تعمیر آبگرم عرشیا، استقرار پایگاههای هلال احمر، اورژانس، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در کاروان سرای شاه عباسی از کارهای پیش بینی شده است.
سلیمانی تصریح کرد: در گردنه آوج نگران بروز حوادث ناگوار هستیم که ورود کامیون مشکل ساز می شود که با استقرار پلیس راه می توان از حوادث احتمالی جلوگیری کرد.
فرماندار تاکستان هم اظهارداشت: در حوزه شهروندان، تامین مایحتاج عمومی و نظارت بر بازار و مقابله با حوادث غیر مترقبه برنامه ریزی شده و دستگاههای اجرایی آماده خدمت رسانی شده اند.
ایرج حیدری افزود: در کنار زیباسازی شهر، همه مراکز آموزشی برای پذیرایی از مسافران آماده شده و دانشگاهها و سوله های ورزشی هم برای استفاده در شرایط خاص مهیا شده است.
مدیران دستگاههای اجرایی استان نیز در این جلسه اعلام کردند با تمهیدات فراهم شده و هماهنگی خوب همه دستگاهها بستر لازم برای پذیرایی و استقبال از مسافران نوروزی فراهم شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: ۱۶ پایگاه و مرکز رفاهی، خانه معلم و ادارات و ۸۰ مدرسه در ۱۴ منطقه با ۸۰۰ کلاس درس برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.
سالار قاسمی اضافه کرد: ۲۰۰ نفر در مراکز اقامتی استان آماده خدمت رسانی هستند و موزه فرهنگ هم برای بازدید آماده شده که اطلاعات لازم به صورت بروشور در اختیار مسافران قرار می گیرد.
فرمانده پلیس راه استان هم گفت: طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند ماه با رزمایش نیروها آغاز می شود که هفت پایگاه پلیس با ۲۰۰ نیروی انسانی و ۷۰ تیم گشتی به صورت محسوس و نامحسوس در تامین امنیت جاده ها تلاش می کنند.
سرهنگ بهرام زینلی اضافه کرد: کنترل رفتارهای ترافیکی از اولویت های پلیس است و با اعمال قانون با متخلفان برخورد می شود.
زینلی تصریح کرد: تست الکل و اعتیاد رانندگان و اعمال جریمه های جدید از دیگر برنامه هایی است که از روز سه شنبه اجرایی می شود.
سرهنگ محمدی فرمانده پلیس راهور هم گفت: جریمه های جدید بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته که در یک مورد در صورت نداشتن معاینه فنی تا ۱۵۰ درصد افزایش جریمه شامل افراد می شود.
وی گفت: ۳۵ تیم خودرویی و ۲۸ تیم موتوری از روز سه شنبه در اجرای طرح نوروزی فعال می شوند و به صورت شبانه روزی در خدمت مردم خواهند بود.
محمدی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس آمار پزشکی قانونی شاهد کاهش ۳۲ درصدی تصادفات فوتی و ۸ درصدی سوانح جرحی بوده ایم و امسال ۴۰ نفر از تعداد کشته ها کاسته شده است.
حجت الاسلام قریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین هم گفت: در کنار تامین نیازهای رفاهی از مدیران انتظار داریم نسبت به تجهیز و زیباسازی و آماده کردن نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی مراکز بین راهی نیز اقدام کنند.
وی افزود: در هر شهر یک یا دو مسجد به صورت شبانه روزی باید آماده شود تا در اختیار مسافران قرار گیرد که در این راستا یک مسجد در شامی شاپ و یک مسجد در قره باغ تاکستان احداث شده اما به بهره برداری نرسیده که انتظار داریم برای افتتاح اقدام شود.
سلیمانی معاون اورژانس استان قزوین هم گفت: ۳۷ پایگاه شهری و جاده ای اورژانس در نوروز آماده خدمت رسانی است که در حال حاضر میانگین حضور در داخل شهر ۵.۳۰ دقیقه و برون شهری ۹ دقیقه است.
وی اضافه کرد: با فعال کردن ۲۵ درصد تجهیزات پزشکی بخش خصوصی و آماده شدن همه بیمارستانها نسبت به تامین داروی مورد نیاز در این ایام نیز اقدام شده است.
معاون شهردار قزوین هم اظهارداشت: ۵۰ المان نوروزی در شهر قزوین نصب شده و در روز شهردار با نصب ابر بیلبرد در مسیر بزرگراه قزوین به تهران، بزرگترین نردبان ۵۵ متری آماده استفاده خواهد شد.
محمدرضا الموتی افزود: برگزاری جشنواره اسباب بازی، در سرای سعدالسلطنه، آماده شدن حمام تاریخی قجر، افتتاح فاز سوم بوستان بارجین و تله سیژ، برگزاری نمایشگاه شهر قزوین در جزیره کیش، نظافت سرویس های بهداشتی، از کارهای انجام شده است.
الموتی تصریح کرد: تمامی مساجدی که سرویس های بهداشتی خود را در اختیار عموم مردم قرار دهند ماهانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان کمک هزینه از شهرداری دریافت خواهند کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین هم اظهارداشت: طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین در امامزاده ها اجرا می شود و با برگزاریمراسم  تحویل سال نو در اماکن مذهبی فضای معنوی در نوروز پیچیده می شود.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی اضافه کرد: اتاق پیوندهای آسمانی در قزوین راه اندازی شده که با ثبت نام ۳۳ نفر از سراسر کشور خطبه عقد در امامزاده ها به صورت رایگان جاری خواهد شد.
نوروزی گفت: نقشه امامزاده ها و فاصله آنها از یکدیگر تهیه شده و در اختیار مسافران قرار می گیرد و روز ۱۲ فروردین ویژه برنامه ای تدارک دیده شده که اجرا می شود.
وی از فعال شدن اکیپ های بازرسی هم خبرداد و گفت: با نظارت بر فعالیتهای مذهبی در ایام نوروز زمینه بهره مندی مردم از طرح های نوروزی در اماکن مذهبی را فراهم می کنیم.
رضا گروسی مدیر بحران استانداری قزوین گفت: با پیش بینی وضعیت هوا در روزهای آینده شاهد بارش باران از روز سه شنبه خواهیم بود و کاهش دما در روزهای آینده به گونه ای است که باید برای حوادث احتمالی آماده باشیم.
وی اضافه کرد: از دوم فروردین هم تکرار بارش ها را شاهد خواهیم بود لذا از فرمانداران انتظار داریم دهیاران و بخشداران را برای مقابله با شرایط کنونی آماده کنند.
گروسی تصریح کرد: باید هشدار لازم به مسافرانی که در حریم رودخانه ها استراحت می کنند داده شود تا شاهد حوادث ناگوار در صورت تغییر شرایط جوی نباشیم.
سرهنگ محبعلی از نیروی انتظامی استان نیز گفت: تامین امنیت بوستانها، معابر عمومی و مناطق پرتردد، کنترل اراذل و اوباش و زندانیان آزاد شده و اقدامات پیش گیرانه از جرم از مدتها قبل پیش بینی شده و استان برای پذیرایی از مسافران آماده است.
ابوالفضل معصومی فر مدیرکل صدا وسیمای مرکز قزوین هم در خصوص ویژه برنامه های نوروز گفت: رسانه ملی در ایام نوروز برنامه های ویژه ای تدارک دیده که سریال ۱۷ قسمتی «ساختمان پدر» در قالب طنز و مجموعه نمایشی ۱۳ قسمتی «شاد محله» برای اولین بار در سیمای قزوین پخش می شود.
وی افزود: گلچینی از برنامه های کودک در نوروز پخش می شود و ارتباط با شبکه های سراسری از دیگر برنامه های ویژه نوروز است.
مدیرکل صدا وسیمای قزوین یادآورد: دو ویژه برناه رادیویی و تلویزیونی به صورت زنده، برنامه زنده تحویل سال و معرفی مناطق گردشگری و تهیه بسته های خبری در نوروز پیش بینی شده است.
حمید ره انجام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ضمن اعلام آمادگی پایگاههای هلال احمر بیان کرد: در گردنه کوهین استقرار آتش نشانی ضروری است تا در زمان بروز حوادث بتوان بموقع وارد ماموریت شد.
ره انجام گفت: برای توزیع سوخت برای خودروهای در راه مانده، اعلام وضعیت روزانه هواشناسی، اسکان چادرهای هلال احمر برای خدمت رسانی به مسافران در این ایام پیش بینی شده است.
وی یادآورشد: بالگرد هلال احمر از سوم تا هشتم اسفند ماه در استان مستقر می شود و با توجه به پیش بینی استقرار بالگرد نیروی انتظامی لازم است برای استفاده از دو بالگرد در ایام نوروز برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین تصریح کرد: ۲۵ پایگاه جمعیت در مسیرها مستقر می شود و با برپایی چادرهای سازمان جوانان هم که برنامه های متنوعی در آنها پیش بینی شده آماده خدمت به مردم هستیم.
شرفی مدیرعامل پخش فرآورده های نفتی استان قزوین هم گفت: با آماده شدن ۸۰ جایگاه بنزین و ۵۴ جایگاه سی ان جی در استان برای تامین سوخت خودروها اقدام لازم صورت گرفته است.

کلید واژه ها: