رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

مدیریت صحیح پسماندها نقش موثری در جلوگیری از تخریب محیط زیست دارد


31 فروردين, 1395 - 10:23 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار قزوین :

مدیریت صحیح پسماندها نقش موثری در جلوگیری از تخریب محیط زیست دارد

فرماندار قزوین گفت:عدم تخریب محیط زیست با سلامت انسان ها مرتبط است و مدیران اقدامات لازم را در مدیریت مناسب پسماندها بکار برند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قزوین ،

در اولین جلسه کارگروه پسماند شهرستان قزوین در سال 95 سید علی موسوی فرماندار قزوین آموزش و فرهنگ سازی به مردم را امری مهم در مدیریت پسماندها دانست و از اینکه می توان با سرمایه گذاری اندک در بخش فرهنگی , اثرات فراوانی در همیاری و همراهی مردم در این حوزه مشاهده کرد , از مدیران این حوزه خواست با برنامه ریزی و دقت نظر نسبت به اجرای این مقوله همت گمارند . 

ایشان با اشاره به اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی، بر لزوم حفظ آن تاکید کرد و افزود: نخستین چیزی که برای بقای نسل به ذهن می‌رسد، محیطی سالم و بی‌خطر برای زندگی است. انتخاب انسان برای زندگی همواره محیطی بوده که با شرایط زیستی ساده‌تر و خطرات کم‌تر بتواند در آن‌جا زندگی کند.  در طول زمان، انسان دوست طبیعت و طبیعت دوست انسان به شمار می‌رفت , فلذا نگهداری طبیعت در حفظ زندگی بشری امری مهم و ضروری است . 

موسوی در ادامه با اشاره وضعیت انباشت زباله و نخاله در اطراف روستای نظام آباد از توابع بخش مرکزی قزوین , تخلیه زباله، نخاله‌های ساختمانی و فاضلاب در مجاورت روستای نظام آباد را خطری برای اهالی آن منطقه دانست و تاکید کرد مسیولین ذیربط در اسرع وقت از تخلیه و انباشت هرگونه زباله در آن منطقه جلوگیری نمایند و با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد .

در پایان جلسه مقرر گردید دهیاری روستای نظام آباد ضمن نصب تابلوی ممنوعیت تخلیه زباله در اطراف روستای مذکور، متخلفین را به دستگاه های ذیربط معرفی نماید. همچنین زباله های این روستا که روزانه بالغ بر 3 تن می باشد، به طور موقت به مرکز میان راهی محمدآباد منتقل تا در آینده محل مناسب جانمایی و احداث گردد .

روستای نظام آباد در ده کیلومتری غرب شهر قزوین قرار دارد و جاده قزوین - رشت از میان آن می گذرد . این روستا دارای جمعیت تقریبی شش هزار نفر می باشد  .