رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

بازسازی شبکه آب و برق ۹ روستا و یک شهر بخش الموت غربی در اسرع وقت انجام می شود


2 ارديبهشت, 1395 - 16:07 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار قزوین :

بازسازی شبکه آب و برق ۹ روستا و یک شهر بخش الموت غربی در اسرع وقت انجام می شود

فرماندار قزوین گفت بر اثر حادثه رانش زمین در بخش الموت غربی شبکه آب و برق ۹ روستا و یک شهر آسیب دیده است که به سرعت و جدیت توسط دستگاه های خدمات رسان انجام خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی فرمانداری قزوین ،

 سید علی موسوی گفت : در پی وقوع رانش زمین در بخش رودبار الموت غربی و قطع آب هفت روستا و یک شهر ، با تلاش ماموران ادارات آب و فاضلاب روستایی و شهری هم اکنون عملیات آبرسانی به  شهر رازمیان و هفت روستای منطقه به صورت موقت انجام شده است اما با توجه به ادامه حرکت زمین در این منطقه طی روزهای آینده باید این عملیات به صورت اصولی اجرا شود.

فرماندار قزوین اظهار داشت : پس از وقوع رانش با تلاش ماموران اداره برق هم اکنون برق روستای ویار و شنگل رود از توابع بخش رودبار الموت غربی متصل شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

موسوی افزود : همچنین در خصوص راه ارتباطی روستاهای ویار و شنگل رود با اعزام چهار دستگاه ماشین آلات راهسازی پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفته است اما تا زمان متوقف شدن رانش به طور کامل در حال حاضر امکان بازگشایی مسیر از این نقطه وجود ندارد.

همچنین به منظور بررسی مسایل و مشکلات ناشی از رانش زمین جلسه بررسی و رسیدگی به مشکلاتی که بر اثر این حادثه به وجود آمده در بخشداری رودبار الموت غربی برگزار شد.

در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم بررسی کارشناسی موضوع رانش زمین از سوی کارگروه لغزش ، شورای فنی و مدیریت بحران مقرر شد ؛ تا زمانی که امکان بازگشایی مسیر از جاده فعلی امنکانپذیر شود اداره راه و شهرسازی امکان تردد مردم را از مسیر فرعی فراهم کنند.

آماده باش ادارت آب و فاضلاب روستایی و شهری و اداره برق منطقه و دهیاری روستاهای هیر و ویار و برآورد خسارات وارده به باغات منطقه از دیگر مصوبات این کارگروه بود که در بخشداری رودبارالموت غربی برگزار شد.

بر اثر رانش زمین در روستای هیر از توابع بخش رودبار الموت غربی ضمن قطع آب و برق چند روستا و شهر رازمیان ،  ۲۰۰ متر از طول جاده ارتباطی روستایی هیر – ویار در مسیر الموت به روستای سپارده در استان مازندران و رحیم آباد استان گیلان جابه جا شده است.