رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سید علی موسوی فرماندار قزوین :با هر گونه احتکار کالای اساسی در قزوین برخورد می کنیم


22 مرداد, 1397 - 19:31 -- روابط عمومی فرم...

سید علی موسوی فرماندار قزوین :با هر گونه احتکار کالای اساسی در قزوین برخورد می کنیم

فرماندار شهرستان قزوین از برخورد جدی با احتکار کنندگان کالاها خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قزوین :

فرماندار شهرستان قزوین از برخورد جدی با احتکار کنندگان کالاها خبر داد و  بر همراهی کسبه بامردم در شرایط حساس کنونی تاکید کرد. 

سیدعلی موسوی که همزمان با روز خبرنگار در دفتر ولایت حضور یافته بود بااشاره به شرایط حساس کنونی و اعمال تحریم های ظالمانه از سوی استکبار جهانی به خبرنگار ولایت گفت :در این شرایط انتظار می رود مردم و مسئولان با یکدیگر اتحاد، تعامل و همبستگی لازم را داشته باشند. وی با بیان این مطلب که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره مردم،  کشور را از فراز و نشیب ها نجات داده اند ؛تصریح کرد :تحریم هایی که امروزه دشمنان بر کشور ما وارد می کنند ؛برای اولین بار نیست. ایران در زمان جنگ تحمیلی نیز تحریم های زیادی را تجربه کرده است،  در آن زمان برخی کشورها حتی نفت ما را خریداری نمی کردند. 

فرماندار قزوین اضافه کرد :شرایط فعلی کشور از آن دوران بدتر نیست،  در حال حاضر مسئولان باید تلاشهای بیشتری داشته باشند. مردم نیز از دولت حمایت های بیشتر بعمل آورند ؛ در این صورت به آسانی از مشکلات عبور می کنیم. موسوی با اشاره به جو روانی ایجاد شده در بازار و عدم عرضه برخی کالاهای اساسی از سوی انبار ها افزود :در این شرایط حساس انتظار می‌رود که کسبه و عرضه کنندگان کالاها با مردم همراهی کنند. این رفتار بسیار زشت و ناپسندی است که آنان از شرایط سوءاستفاده کنند و با عدم عرضه کالاها، مقدمه احتکار را درجامعه به وجود بیاورند ومردم را با تنگناهای بیشتری روبرو کنند. وی با تاکید براین مطلب که دستگاههای نظارتی باید نظارت بر بازار و انبارها را جدی تلقی کنند؛خاطر نشان کرد :احتکار کالا از سوی عرضه کنندگان و تولید کنندگان از رفتاری که دشمن به وسیله تحریم ها با ما کرده‌اند ؛بسیار زشت تر است والبته با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد. این مسئول ادامه داد: دستگاههای نظارتی باید موضوع مبارزه با گرانروی و احتکار کالا را با جدیت مبارزه کنند. البته از مردم نیز انتظار می رود در صورت مشاهده گرانفروشی و یا احتکار کالاها بی درنگ به مسئولان دستگاههای نظارتی اطلاع دهند. موسوی همچنین با اشاره به اقدامات دولت در زمینه جلوگیری از بروز برخی مشکلات در عرضه کالاهای اساسی خاطر نشان کرد :بانک مرکزی برای تامین کالاهای اساسی همچون مواد غذایی و دارویی بسته حمایتی ارزی با نرخ ۴۲۰۰ تومان در نظر گرفته است ؛بنابراین امیدواریم که حتی در صورت اجرای مرحله دوم تحریم ها با مشکلی روبرو نشویم.