رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آموزش عمومی لازمه تحقق سلامت پایدار


13 آبان, 1394 - 08:14 -- عابدی
فرماندار قزوین تاکید کرد ؛

آموزش عمومی لازمه تحقق سلامت پایدار

فرماندار قزوین گفت : آموزش عمومی و ارتقاء سطح آگاهی های مردم لازمه تحقق سلامت پایدار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قزوین ، سید علی موسوی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان افزود : ارتقاء سطح بهداشت و درمان مردم و ارائه خدمات لازم به آنان از وظایف اصلی حاکمیت است که همه افراد مسول در این زمینه باید تلاش کنند.
فرماندار قزوین با تاکید بر لزوم برگزاری منظم جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی در این شهرستان اظهار داشت : به منظور ارتقاء سطح بهداشت و درمان مردم علاوه بر ایجاد امکانات سخت افزاری ، ارتقاء سطح آگاهی های عمومی و آموزش مردم در این زمینه ضروری است.
 وی با اشاره به اجرای طرح جامع سلامت در دولت تدبیر و امید تصریح کرد : اگرچه دولت در ارتقاء سطح خدمات بهداشتی و درمانی موفقیت ها و دستاوردهای خوبی داشته است اما سطح امکانات در این بخش باید به حدی برسد که مردم احساس امنیت و رضایت کامل داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین هم در این جلسه با بیان این که تغذیه و سلامت روان از مهم ترین برنامه هایی است که باید مد نظر قرار گیرد افزود : از ابتدای امسال تاکنون شش پایگاه سلامت در قزوین راه اندازی شده است.
" دکتر سید علی رضا خوانساری" ،  اتلاف 890  قلاده سگ ولگرد را از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور جلوگیری از شیوع بیماری ها در شهرستان قزوین اعلام و اضافه کرد : یکهزارو  76 مورد نمونه برداری و 17 هزار مورد کلرسنجی آب آشامیدنی مناطق روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور ارتقاء سطح خدمات بهداشتی و درمانی در نیمه اول امسال به مردم بوده است.
بهروز نقدی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان قزوین نیز اظهار داشت : هم اکنون آب آشامیدنی کلیه روستاهای تحت پوشش این اداره کلرزنی می شود و کلرزنی آب آشامیدنی روستاهایی که تحت پوشش نیستند می تواند با تامین اعتبار و از طریق دهیاران و شوراها صورت گیرد.
ساماندهی روز بازارها ، دستفروشان و فاضلاب ها و پس آب ها ، بازدید مستمر و میدانی از مناطق آلوده ، بهبود جایگاههای زباله روستایی ، اتلاف سگ های ولگرد و واکسیانسون و شناسنامه دار کردن سگ های دارای صاحب از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.