رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیران ریسک پذیر توسعه استان را شتاب می بخشند


8 شهريور, 1396 - 19:32 -- روابط عمومی 1
استاندار در هفتمین روز از هفته دولت:

مدیران ریسک پذیر توسعه استان را شتاب می بخشند

استاندار قزوین گفت: یکی از توصیه های اخیر مقام معظم رهبری، ریسک پذیری مدیران در مسیر منافع مردم و افزایش تولید و اشتغال است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" فریدون همتی" امروز چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان البرز به مناسبت هفته دولت در بازدید از مجتمع کشت و صنعت حصارخروان  و افتتاح واحد گاوداری این مجموعه،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، افزود: باید با تمام توانمندی‌های خود در راه تداوم استقلال کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید و اشتغال اقدام کنیم.
وی با اشاره به لزوم پیشبرد کارهای زمین مانده با تلاش جهادی مدیران، گفت: هر مجموعه‌ای که به بار می‌نشیند در آنجا امید‌ها جوانه می‌زند و فضای با آرامشی را به بار می آورد که بدون شک محصول پشتکار و اراده قوی است.
استاندار قزوین گفت: یکی از توصیه های اخیر مقام معظم رهبری ، ریسک پذیری مدیران در مسیر منافع مردم و افزایش تولید و اشتغال است تا بتوان چرخ های اقتصاد کشور و استان را با سرعت بیشتر به شتاب درآورد.
استاندار قزوین با بیان اینکه مدیران در مسیر خدمت به مردم باید شجاع و ریسک پذیر باشند در ادامه افزود: مدیری که شجاع باشد و قدرت ریسک‌پذیری در تصمیم‌گیری داشته باشد می‌تواند به توسعه باشتاب کشور و استان کمک کند.
همتی گفت: اگر دستگاه‌های اجرایی، مدیران و دولت وظیفه خود را خوب بشناسند و به خوبی به آن عمل کنند با ایفای نقش حمایتی خود در کارآفرینان ایجاد انگیزه کرده و رشد تولید و اشتغال را در جامعه رقم می‌زنند.
وی اظهار کرد: افرادی که دارای ایده و علاقه مند به کار و تولید هستند اگر جرات انجام کارهای بزرگ را داشته باشند، می توانند وارد چرخه تولید شده و در مسیر ایجاد اشتغال و رونق تولید با مسئولان همراه شوند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: وظیفه مسئولان حمایت از تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان است تا با ایجاد امکانات مسیر تولید را هموار کنند .
همتی ادامه داد: برای تحقق این مهم باید نیت‌ها را انقلابی کرده و مردم را یاری کنیم تا با همکاری مردم تمام توان و اختیارات خود را برای تولید، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی به کار بگیریم.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: با رشد تولید و تقویت صادرات زمینه ارزآوری برای کشور مهیا می شود بنابراین باید با رشد صادرات غیرنفتی بتوانیم کشور را به لحاظ اقتصادی به جایگاه بالاتری در سطح بین‌المللی برسانیم.
همتی ادامه داد: مسئولان وظیفه دارند موانع پیش‌روی تولید را برداشته و با ارائه به موقع کارها و حمایت‌های لازم فعالان این حوزه را به ادامه فعالیت ترغیب کرده و زمینه تولید را در جامعه فراهم کنند.
وی اظهار کرد: ما به عنوان مسئولان استان باید بیندیشیم که هر کدام از ما در چه جایگاهی هستیم تا بتوانیم شرایط را برای پیشبرد اهداف دولت مهیا کنیم.
استاندار قزوین در پایان با تاکید بر تلاش مسئولان برای حل مشکلات مردم و با اشاره به شان خدمت رسانی مدیران،یادآور شد: مسئولی که تلاش کند و تصمیم بگیرد تا مشکلی از مردم حل شود یک فرد ارزشی و انقلابی واقعی است.
استاندار افزود:سیج امکانات و ظرفیت ها بایستی در راستای عملی کردن برنامه های اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید و اشتغال باشد.
همتی افزود:برداشتن موانع سرمایه گذاری حمایت از کارآفرینی و روان سازی مسیر خدمت به مردم از وظایف مدیران است.
واحد 50 راسی گاوداری شیری با 500 میلیون تومان سرمایه ثابت و 1 میلیارد و700 میلیون تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و 13 اشتغال مستقیم و غیر مستقیم  در روستای حصار خروان از توابع شهرستان البرز بعد از ظهر امروز با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی افتتاح و به بهره برداری رسید.
این واحد سالیانه 500 تن شیر تولید می کند.