رفتن به محتوای اصلی
تا انتخابات
روز
ساعت
دقیقه

شما اینجا هستید

مذاکره برجام به یک الگو برای حل مسایل پیچیده بین المللی تبدیل شده است


25 مهر, 1396 - 08:22 -- روابط عمومی فرم...
فرماندار قزوین :

مذاکره برجام به یک الگو برای حل مسایل پیچیده بین المللی تبدیل شده است

موسوی فرماندار قزوین با اشاره به سخنان شامگاه جمعه رییس جمهوری آمریکا برضد جمهوری اسلامی ایران , مذاکره و گفتگو را تنها راه حل معادلات پیچیده جهانی دانست و گفت : اکنون مذاکره برجام به یک الگو برای حل مسایل پیچیده بین المللی تبدیل شده است و روش سرداران دیپلماسی ایران نشان داد که جنگ و تشنج هرگز مقاصد و منافع کشور را تامین نخواهد کرد و با گفتگوی عزتمندانه می توانیم خواسته ها و اهداف ملی خود را اجرا کنیم .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قزوین ,

به نقل از روزنامه ولایت قزوین سید علی موسوی فرماندار قزوین در جلسه تجلیل از نابینایان برتر که به مناسبت روز جهانی عصای سفید در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شده بود , منافع و مصالح ملی را غیر قابل مذاکره دانست و افزود : توافق هسته‌ای و برجام به توسعه صلح پایدار و امنیت و ثبات در منطقه و جهان کمک کرد زیرا فعالیت هسته‌ای ایران همانطور که بارها بیان شده است صلح‌آمیز بوده و همواره صلح‌آمیز خواهد بود و اتهامات واهی بعضی از دشمنان تاثیری در روند صلح آمیز فعالیت های هسته ای ایران ندارد .

وی ادامه داد : رئیس جمهوری آمریکا در دوران تبلیغات انتخاباتی خود از سر هیجان و احساسات , حرف هایی زده بود که با منطق دیپلماتیک و روابط بین الملل همخوانی نداشت و نشان از کم سوادی ایشان داشت حال پس از رسیدن به ریاست جمهوری و بررسی اوضاع قاعدتا باید به مغایرت حرف هایش با واقعیت پی می برد اما ظاهرا هنوز در ابهام بسر می برد .

موسوی افزود : سخنان بی پایه و اساس ترامپ اگر چه ارزش پاسخگویی ندارد لیکن بازخوانی آن نشان از بی هویتی ترامپ و هیات رییسه دولت آمریکا دارد و ضرورت این امر را بیش از پیش آشکار می کند که جامعه جهانی باید فکری به حال آن کند و گرنه با این قبیل رفتارها برای آمریکا و هم پیمانان آن آبرویی نخواهد ماند.

موسوی گفت: ترامپ تاکنون به غیر از دروغ و تهمت و بدبینی نسبت به ایران اسلامی با قدمت چند هزار ساله حرف دیگری نزده است و این عادت غلط ایشان مهر تاییدی بر جاهلیت ایشان دارد .

فرماندار قزوین افزود : چطور ممکن است رئیس جمهور کشور آمریکا هنوز یاد نگرفته باشد که اسم یک منطقه را درست بیان کند و برخلاف اسناد معتبر بین المللی اسم جعلی برای آن نگذارد .

وی در ادامه نهاد های انقلابی را جزء لاینفک نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت : امروزه اگر کشور ما در امنیت کامل بسر می ببرد حاصل زحمات نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که دوشادوش سایر قوای امنیتی و انتظامی و نظامی امنیت مثال زدنی در کشور ایجاد کرده اند و مردم و نظام به آن آگاه است و پشت آنها می ایستد .

وی افزود : سپاه بازوی توانمند نظام و ملت ایران برای اداره کشور است و دولت همچنان به آن تکیه خواهد کرد و همانطور که امام راحل فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود مردم هم با پیروی از فرامین امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب از این نهاد مقدس حمایت خواهند کرد .

موسوی فرماندار قزوین مذاکره و گفتگو را تنها راه حل معادلات پیچیده جهانی دانست و گفت : اکنون مذاکره برجام به یک الگو برای حل مسایل پیچیده بین المللی تبدیل شده است و روش سرداران دیپلماسی ایران نشان دادند که جنگ و تشنج هرگز مقاصد و منافع کشور را تامین نخواهد کرد و با گفتگوی عزتمندانه می توانیم خواسته ها و اهداف ملی خود را اجرا کنیم . 

سید علی موسوی فرماندار قزوین گفت : اتهام زنی، تهدید و بی حرمتی به فرهنگ و تمودن تاریخی ایران , هرگز مردم ما را نمی ترساند و آینده نشان خواهد داد که ترامپ هم مانند گذشتگانش مجبور به عذرخواهی خواهد شد .

موسوی خاطرنشان کرد: در راه رسیدن به اهداف صلح آمیز خود هرگونه اتهام زنی، تهدید و بی حرمتی  ما را نمی ترساند و هر رفتاری که درصدد برهم زدن وحدت ملی ایران شود با درایت و هوشمندی مردم عزیز خنثی خواهد شد . 

فرماندار قزوین با تشریح کلی برجام گفت :  برجام انقدر مستحکم است که کشوری مانند امریکا هرگز نمی تواند آنرا لغو کند و باید به آن تن دهد و این قدرت  و صلابت حاصل تلاش تیم دیپلماسی و وزیر محترم خارجه کشورمان است .

فرماندار قزوین در ادامه با اشاره به نقش ایران در ثبات منطقه افزود: ترامپ می کوشد ایران را به بی ثبات سازی خاور میانه متهم سازد، درحالی که شواهد نشان می دهد ایران نقشی ثبات آفرین و آرامش بخش در این منطقه ایفا کرده و به ویژه جهانیان شاهد اهمیت نقش ایران در مهار و به شکست کشاندن نیروهای افراط گرای داعش در منطقه خاورمیانه بوده اند.