رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاسیس اداره صادارت و واردات برای استان ضروری است


28 آبان, 1397 - 10:50 -- omrani
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:

تاسیس اداره صادارت و واردات برای استان ضروری است

معاون عمرانی استاندار تاسیس اداره صادارت و واردات در چارت سازمانی اداره استاندارد را ضروری دانست و گفت : درحال حاضر استان دارای دفتر نمایندگی اداره صادرات و واردات می باشد که با توجه به ضرورت وحجم بالای کار این دفتر نمایندگی نیاز است نسبت به تاسیس اداره مذکور در استان اقدام شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخ زاد" معاون عمرانی استاندار در چهارمین جلسه استاندارد سازی کالا و خدمات تاکید کرد:سند چشم انداز توسعه و ارتقای کیفیت خدمات و کالا در اسرع وقت به روز رسانی و به شورای برنامه ریزی ارائه  شود.
وی افزود: جهت گزارش به شورای برنامه ریزی ،هماهنگی لازم  بین سایر دستگاهها برای استاندارد سازی و ارتقای کیفیت  تعریف  و اعلام شود، همچنین گزارشی از استانداردهای اجباری که در جلسات پیش اعلام شده همچون آسفالت، بتن و ایستگاههای CNG نیز آماده و به این شورا ارائه شود.
فرخ زاد استفاده از سیستم تشویق و تنبیه برای واحدهای تولیدی و خدماتی را بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: در هفته استاندارد از تعدادی از واحدهای موفق در استاندارد سازی تقدیر شد و نیاز است اسامی واحدهایی که استانداردهای لازم را رعایت نکرده اند به شورای برنامه ریزی استان ارائه شود.
 وی در خصوص استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی گفت:در تابستان امسال با کمبود آب و برق مواجه بودیم و این امکان وجود دارد که در زمستان نیز کمبود گاز داشته باشیم  بنابراین لازم است  تمامی دستگاههای اجرایی ملزم به صرفه جویی در مصرف انرژی شوند همچنین نیاز است شاخص عملکرد هر دستگاه به طور جداگانه و با توجه به نیارهای آن دستگاه تعریف شود.
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:استاندارد  استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی را می توان قبل از اینکه به صورت ملی اعلام شود در استان بین دستگاههای عمومی و دولتی اجباری اعلام کرد،همچنین علاوه بر آن، مجتمع های ساختمانی هم می توانند مشمول این موضوع شوند.
وی در خصوص آزمایشگاههای بتن خاطر نشان کرد: در شورای فنی استان برای رفع موانع اداری آزمایشگاهها، مصوبه ای  داشتیم مبنی بر اینکه آزمایشگاههایی که از نظام مهندسی و راه و شهرسازی پروانه و صلاحیت اخذ می کنند، به عنوان آزمایشگاه همکار استاندارد نیز معرفی شوند که هم آزمایشگاهها بیشتر کنترل شوند و هم راهکار قانونی برای برخورد  و تعطیلی  کارگاه تولید کنندگان  متخلف وجود داشته باشد.