رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندار قزوین از یک گلخانه تولید گل های رز هلندی بازدید کرد


27 مرداد, 1398 - 13:06 -- روابط عمومی۲

استاندار قزوین از یک گلخانه تولید گل های رز هلندی بازدید کرد

استاندار قزوین به همراه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و فرماندار شهرستان آبیک از یک واحد گلخانه تولیدکننده رز هلندی در شهرستان آبیک بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عبدالمحمد زاهدی در بازدید از یک گلخانه تولید گل های رز هلندی در شهرستان آبیک افزود: البته با هدف گذاری دولت برای حمایت از سرمایه گذاران این بخش، طی سال های اخیر اتفاق های خوبی در این بخش افتاده است که از جمله آنها باید به آماده سازی بیش از ۷۰ هکتار از شهرک گلخانه ای نودهک در تاکستان اشاره کرد.
استاندار قزوین گفت: دولت آماده حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران در حوزه گلخانه ها را دارد چرا که یکی از راه های حفظ و توسعه کشاورزی در شرایط کم آبی تقویت این حوزه است.
در این بازدید که ظهر امروز اتفاق افتاد، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک استاندار را همراهی کردند.
علیرضا بابایی مدیر گلخانه (شرکت کاسپین گل پارسیان) گفت:  درحال حاضر ۱۶ هزار متر مربع فضای سرپوشیده در این گلخانه تعبیه شده که از این مقدار ۶ هزار متر مربع زیر کشت گل رز هلندی قرار دارد.
وی با بیان اینکه طرح توسعه ۱.۱ هکتاری نیز در مرحله تکمیل قرار دارد، افزود:  درحال حاضر ۴۵ درصد تولیدات این گلخانه به کشور روسیه صادر می شود و ۱۶ نفر در این واحد مشغول به کار هستند.