رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری هفته فرهنگی می‌تواند موجب بازشناسایی هویت فرهنگی و نشاط اجتماعی در شهرستانها شود


9 مهر, 1398 - 12:22 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد :

برگزاری هفته فرهنگی می‌تواند موجب بازشناسایی هویت فرهنگی و نشاط اجتماعی در شهرستانها شود

سازمان‌های مردم نهاد به لحاظ مردمی بودن می‌توانند در بین اقشار اجتماعی اثرگذار باشند و باید از ظرفیت آنها برای حل مشکلات جامعه در شهرستانها و بخشها استفاده کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در نشست مشترک با بانوان شورای شهر تاکستان که با حضور طاهری فرماندار تاکستان برگزار شد گفت :  می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و تقویت برنامه‌های فرهنگی گام‌های موثری را برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی در سطح شهرستان‌های استان برداشت.
مریم بیدخام افزود : تقویت سرمایه‌های اجتماعی و توجه به نقش زنان در خانواده از مهمترین اقداماتی است که باید مورد توجه مسئولان و سازمان‌های مردم نهاد قرار گیرد تا زمینه دستیابی به توسعه پایدار در کنار جامعه‌ای سالم فراهم شود.
وی اجرای برنامه‌های فرهنگی را عامل مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: مسئولان استان باید تلاش کنند تا با اجرای چنین برنامه‌هایی ضمن سلامت جامعه از معضلات اجتماعی پیشگیری کنند.
بیدخام با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان تاکستان، اظهار داشت:این شهرستان به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌های محلی و طبیعی می‌تواند با اجرای برنامه‌های فرهنگی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گام‌های بلندی را بردارد.
وی افزود: وجود باغ‌های انگور و برخی جاذبه‌های گردشگری در تاکستان اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد و برای آن برنامه جامعی تدارک دیده شود، می‌تواند در جذب گردشگر، رونق اقتصادی، اشتغالزایی و در نهایت کاهش آسیب‌ها موثر باشد.
شهرستان تاکستان در ۴۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.