رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیر کل امور روستایی استانداری پیام تبریکی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر صادر کرد


15 مهر, 1398 - 14:53 -- روابط عمومی2

مدیر کل امور روستایی استانداری پیام تبریکی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر صادر کرد

‍ مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین در پیامی "۱۵ مهر روز ملی روستا وعشایر" را تبریک گفت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

متن پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
بدون تردید روستا یکی از ارکان اصلی زندگی اجتماعی، استقلال اقتصادی و فرهنگی و در نتیجه پشتوانه سیاسی و امنیتی هر کشوری محسوب می شود.
روستاییان بعنوان آفرینندگان و صاحبان اصلی فعالیت های اجتماعی و تولیدی محسوب می شوند که در جامعه و فرهنگ ایرانی و اسلامی ما همواره با ویژگی‌ها و صفاتی چون صداقت، امانت، سلامت، شجاعت، مقاومت و پشتکار و همچنین وطن دوستی شناخته شده اند و به عنوان جامعه تولیدگر؛ بار بزرگ مسئولیت تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع دستی را بر دوش دارند. 
این بخش از جامعه انسانی را باید مظهر خود اتکایی و خودکفایی کشور به حساب آورد که نقش آنها در عرصه های مختلف خدمت رسانی به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نقش ویژه و بی بدیل است. 
روستاییان پایه‌ها و ریشه‌های اصلی زندگی اجتماعی بوده وهمواره به عنوان جامعه تولیدگر شناخته می شوند. 
فرصت های بی نظیر طبیعی و تولیدی روستا در کنار سیاستهای مدبرانه اقتصاد مقاومتی و اقدامات دولت تدبیر و امید، نویدبخش توسعه و رشد پویایی اقتصاد روستاست. 
اینجانب ضمن گرامیداشت روز ملی روستا و با آرزوی سربلندی و عزت برای همه روستانشینان  این مرز و بوم به ویژه روستائیان وعشایرغیور استان قزوین از تمامی علاقه مندان کشور دعوت می نمایم تا با توجه ویژه به استعدادهای تولیدی و محیطی روستاها، از این فرصت خدادادی حداکثر استفاده را نموده و با تقویت فعالیت های اقتصادی در روستاها حامی بهبود اقتصاد کشور و روستاها باشند و بی شک دولت در این مسیر همراه و حامی تمامی فعالان روستا خواهد بود. 
اکرم نجفی 
مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین