رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نخستین سامانه سیار انتقال خون کشور در قزوین رونمایی شد


15 مهر, 1398 - 16:39 -- روابط عمومی2
با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران:

نخستین سامانه سیار انتقال خون کشور در قزوین رونمایی شد

در مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور و معاون سیاسی استاندار قزوین اولین سامانه سیار انتقال خون در قزوین رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مراسم رونمایی از نخستین سامانه سیار انتقال خون کشور در قزوین با حضور پور فتح الله مدیرعامل سازمان انتقال خون کشورو منوچهر حبیبی معاون سیاسی استاندار ، و منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پردیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

نخستین سامانه سیار انتقال خون کشور با اعتبار یک میلیارد تومان در قزوین رونمایی شد که در صورت صدور مجوز و بهره برداری از آن زمینه افزایش میزان خون دهی و استفاده در حوادث فراهم می شود.

مهدی اکبری مدیرکل انتقال خون استان قزوین در مراسم افتتاح سامانه سیار انتقال خون گفت: در سال جاری شاهد افزایش اهدای خون در استان بودیم و توانستیم همه نیازهای خونی استان را تامین کنیم.

وی اضافه کرد: در نیمه اول امسال با مراجعه ۲۷ هزار نفر تعداد ۲۰ هزار نفر توانستند خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا کنند.

اکبری تصریح کرد: با درخواست‌های مکرر شهرستان‌ها برای اهدای خون ضرورت راه اندازی سامانه سیار انتقال خون احساس شد اما به دلیل مشکلاتی که به دلیل نوسان ارزی در تامین تجهیزات ایجاد شد این کار به تعویق افتاد و در شهریور نهایی شد.

 

وی گفت: سامانه سیار انتقال خون استانداردهای سازمان انتقال خون را دارد و پیگیری‌ لازم برای دریافت مجوز سامانه نهایی می شود و این سامانه در اختیار شهرستانها نیز خواهد بود.

اکبری تصریح کرد: به دلیل حادثه خیز بودن استان قزوین در مواقع بحرانی نیازمند تامین فرآورده‌های خونی در اسرع وقت هستیم که سامانه سیار با کارایی بالا این نیاز را تامین می کند.