رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت امروز روستا، توجه ویژه به اقتصاد روستایی


15 مهر, 1398 - 21:47 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین تاکید کرد:

ضرورت امروز روستا، توجه ویژه به اقتصاد روستایی

استاندار قزوین گفت: تقویت کشاورزی و گسترش صنایع در نقاط روستایی و توجه ویژه به اقتصاد روستا ،ضرورت امروز روستا است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

هدایت الله جمالی پور  در مراسم افتتاح همزمان طرح های روستایی استان قزوین که به مناسبت روز ملی روستا به طور نمادین در روستای ابراهیم آباد بویین زهرا برگزارشد،گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید توجه خاص و ویژه ای به روستاها داشته باشند و برای توسعه این نقاط بیش از پیش بکوشند.

استاندار قزوین گفت: با وجود تلاش های انجام شده و خدمات ارایه شده از گذشته تاکنون هنوز بسیاری از روستاهای ما با یک محیط مناسب برای زندگی فاصله دارند و ما باید این فاصله را از میان برداریم.

جمالی پور با بیان اینکه یکی از دغدغه های مهم دولت توسعه روستاهاست،اظهار داشت: چهره بسیاری از مناطق روستایی در حال تغییر است اما توسعه این نقاط به شکل مطلوب تنها به واسطه اعتبارات دولتی محقق نخواهد شد بلکه باید اهالی روستاها،خیران،  سرمایه گذاران محلی و نخبگان بومی نیز در توسعه منطقه خود مشارکت داشته باشند.

استاندار قزوین گفت: با گسترش خدمات دولت به روستاها شاهد توقف روند مهاجرت روستاییان به شهر و آغاز مهاجرت معکوس هستیم که این روند می تواند احیا و توسعه نقاط روستایی را به دنبال داشته باشد.

این مسئول همچنین بر تقویت کشاورزی و گسترش صنایع این بخش به ویژه در نقاط روستایی تاکید کرد.

جمالی پور در بخش دیگری از صحبت های خود جلب رضایت مردم از سوی دستگاه های اجرایی را بسیار با اهمیت دانست و گفت: رییس جمهوری در جلسه معرفی بنده به عنوان استاندار قزوین به طور ویژه به این مهم تاکید کردند و خواستار توجه ویژه به این مهم شدند.