رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تنظیم بازار دخالت در امور این حوزه نیست


16 مهر, 1398 - 15:58 -- روابط عمومی2
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین:

تنظیم بازار دخالت در امور این حوزه نیست

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: تنظیم بازار دخالت در امور این حوزه و اصناف نیست بلکه اقدامی برای تامین کالاهای اساسی، جلوگیری از گران فروشی و حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
منوچهر حبیبی معاون استاندار  در مراسم تقدیر از خدمات مدیرکل سابق و معارفه سرپرست جدید تعزیرات حکومتی استان قزوین افزود: تنظیم بازار مطالبه جدی عموم مردم و از اولویت های است که باید در دستور کار تمام مسئولان مربوطه باشد.
 
این مسئول اضافه کرد: البته دولت قصدی به ورود در بازار ندارد و این حوزه باید در اختیار اصناف باشد اما نظارت دولت هیچ گاه نباید متوقف شود تا قیمت ها دچار تلاطم نشود.
 
حبیبی ادامه داد: امروزه تحریم های ظالمانه و فشارهای اقتصادی نیاز به نظارت بر بازار را بیشتر کرده و هم دستگاه های اجرایی و هم نظارتی در این جهت رسالت ویژه‌ای دارند.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مبارزه و مقابله با قاچاق کالا از رسالت های جدی سازمان تعزیرات حکومتی است که باید با همکاری سایر دستگاه ها و در جهت کمک به رونق تولید داخلی، عملیاتی شود.
 
این مسئول با بیان اینکه در چندماه اخیر ثبات نسبی در بازار شکل گرفته اما باید بیشتر از این  در حوزه تلاش شود،گفت: تعزیرات حکومتی می‌تواند همراه با دستگاههای اجرایی این آرامش را در بازار ایجاد کند که البته در دوره مدیرکل سابق با  تعامل خوب با دستگاه ها و حضور مستمر در نظارت بر بازار تا حد بسیار زیادی این هدف در سطح استان قزوین محقق شد.
 
حبیبی همچنین به ضرورت مبارزه  جدی با قاچاق اشاره کرد و گفت: سیاست کلی حمایت از تولید داخلی زمانی محقق می‌شود که کالای خارجی قاچاق وارد کشور نشود و در این راستا نیز تعزیرات حکومتی نقش خود را به خوبی ایفا کرده  و انتظار می‌رود مدیریت جدید نیز با جدیت بیشتری این راه را ادامه دهد.
 
در پایان این مراسم با تقدیر از خدمات محمود احمدی مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی قزوین، هوشنگ محمدی به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی شد.
 
وی پیش از این معاون اجرایی تعزیرات حکومتی استان البرز بوده است.