رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خرید تضمینی گندم در قزوین تا پایان مهرماه تمدید شد


16 مهر, 1398 - 16:03 -- روابط عمومی2
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین:

خرید تضمینی گندم در قزوین تا پایان مهرماه تمدید شد

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین از موافقت رئیس جمهور با تمدید مدت زمان خرید تضمینی گندم کشاورزان تا پایان مهرماه سالجاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی از موافقت رئیس جمهور با تمدید مدت زمان خرید تضمینی گندم کشاورزان تا پایان مهرماه سالجاری خبر داد و گفت : هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفته و آمادگی خرید از کشاورزان فراهم شده است.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی و شرکت غله و خدمات بازرگانی استان متولی خرید گندم در استان هستند که تاکنون نزدیک به ۱۷۶ هزارتن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.

حبیبی بیان کرد: با توجه به اینکه دولت آمادگی خرید تضمینی گندم تا پایان مهرماه را دارد، فرمانداران اطلاع رسانی لازم را از طریق شوراهای اسلامی و دهیاران داشته باشند.

وی تصریح کرد: در بحث خرید گوجه فرنگی نیز حدود ۸ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت این محصول رفت که براساس پیش بینی ها حدود ۵۰۰ هزار تن گوجه برداشت شد.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین افزود: ۷۰ درصد محصول گوجه امسال به خارج از استان و بویژه کشورهای قطر، امارات، عمان و روسیه صادر شد.

به گفته حبیبی معاون استاندار قزوین، بمنظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از کاهش قیمت گوجه در مزرعه، سازمان تعاون روستایی استان از یک هفته قبل اقدام به خرید این محصول کرد که هم اکنون نیز ادامه دارد.

وی یادآور شد: طبق توافقات و هماهنگی های بعمل آمده، گوجه خریداری شده توسط سازمان تعاون روستایی استان به کارخانجات تولید رب تحویل شده است.