رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرهنگ عاشورایی باید با ادبیات خاص به کودکان منتقل شود


17 مهر, 1398 - 12:15 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

فرهنگ عاشورایی باید با ادبیات خاص به کودکان منتقل شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: فرهنگ عاشورایی باید برای کودک متناسب با روحیات این قشر و زبان کودکانه و خاص معرفی، تشریح و تبیین شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام در همایش عاشورای سه ساله حسینی واقع در شبستان امیرالمومنین،افزود: اربعین حسینی (ع) و مراسم عزاداری سالار شهیدان فرصت ارزشمندی برای انتقال فرهنگ عاشورایی به اقشار مختلف به ویژه نسل نو و کودکان است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشورایی باید متناسب با سن این افراد تشریح شود، اظهار داشت: یکی از راه‌های انتقال فرهنگ عاشورایی برای کودکان، همراه کردن آنها با والدین و مربیان آموزشی در مراسم‌های عزاداری است که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

این مسئول تاکید کرد: تجربه علمی نشان داده که سن کودکی بهترین دوران برای آموزش و فرهنگ پذیری است و  اگر ما بتوانیم فرهنگ و گفتمان عاشورایی را در این سن تقویت کنیم، بدون شک نتایج مثبتی در آینده مشاهده خواهیم کرد.

بیدخام همچنین در ادامه صحبت‌های خود به نحوه تبیین فرهنگ عاشورایی برای کودکان اشاره کرد و گفت: بیان صفات امام حسین (ع) و یاران او در کربلا با زبان کودکانه و قابل فهم یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: حماسه عاشورای حسینی در کربلا سرشار از مجاهدت‌هایی است که باید به نسل چهارم انقلاب منتقل شود.