رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

موانع توسعه در کشور؛ موانع فرهنگی است


17 مهر, 1398 - 14:42 -- روابط عمومی2
استاندار قزوین:

موانع توسعه در کشور؛ موانع فرهنگی است

استاندار قزوین با بیان اینکه موانع توسعه؛ موانع فرهنگی است که ابتدا بایدآن را اصلاح کرد، گفت: اگر می خواهید کشاورری رشد و توسعه یابد باید با وحدت و همدلی در جهت تولید حرکت کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

استاندار قزوین روز چهارشنبه در همایش روز ملی دامپزشکی قزوین که با حضور علیرضا رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور در شهر قزوین برگزار شد، افزود: اگر بسترهای فرهنگی در جامعه فراهم نشود حتی با داشتن تمام ثروت‌های دنیا باز هم پیشرفت و توسعه محقق نخواهد شد.
هدایت الله جمالی پور افزود: اینکه نمی‌توانیم به معنای واقعی کلمه توسعه را در کشور محقق سازیم به خاطر این است که ظرفیت داخلی را فراموش کرده و فقط درحال الگوبرداری از دیگران هستیم.
وی اضافه کرد: مردم ایران از نظر نظام هوشی در دنیا سرآمد بوده و در رتبه یک تا ۵۰ کشورهای جهان قرار دارند، اما هرگز از این بهره هوشی در راستای رونق اقتصادی بهره مند نشده اند که باید در این راستا فرهنگ‌سازی شود.
جمالی پور همچنین گفت: اگر امروز دانشمند ایرانی در آلمان جراح مغز و اعصاب می‌شود و یک ایرانی پا به عرصه ناسا می‌گذارد ولی در ایران مورد توجه قرار نمی‌گیرند، به دلیل ضعف فرهنگی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
استاندار قزوین با بیان اینکه نیاز امروز جامعه در شناسایی ضعف‌های اقتصادی است، اظهار داشت: افزایش دانشگاه و تعدد شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه آفرین نیست بلکه این حمایت از افراد نخبه و صاحب فکر است که ما را به سمت توسعه رهنمون می‌سازد.
جمالی پور مانع دیگر توسعه را در کشور، اختلافات و سنگ‌اندازی‌های جناحی عنوان کرد و گفت: همین اختلافات بی‌مورد سبب شده که به جای اقدام جمعی و حرکت در کنار هم برای پیشرفت و آبادانی، به دنبال تخریب و واگرایی باشیم.
مقام ارشد اجرایی استان تصریح کرد: امروز به جای آنکه همه گروه‌ها و سلیقه‌ها در کشور، اتاق‌های توسعه و هم افزایی ایجاد کنند، تلاش خود را در اتاق‌های توطئه علیه یکدیگر گذاشته‌اند.
جمالی پور به دشمنی نظام‌های غربی با کشور اشاره کرد و گفت: امروز دشمن با مشاهده وحدت و انسجام ایران اسلامی، جنگ اقتصادی را علیه کشور به راه انداخته و تلاش می‌کند با استفاده از ابزار رسانه و تفرقه افکنی،  سرمایه اجتماعی کشور را کمرنگ کند.
وی با بیان اینکه مسئولان باید خدمتگزار تولیدکنندگان باشند، خاطر نشان کرد:فعالان عرصه اقتصادی در این شرایط سخت برای رونق تولید و صنعت کشور تلاش می‌کنند و باید همه مسئولان حمایت از آنها را در دستور کار خود قرار داده و گام‌های بلندی را برای اشتغالزایی و رفع مشکلات اجتماعی بردارند.